השתתפות בקהילה

הצטרפות
פעילויות
B2B
מועדון השקעות

EN

שיתוף פעולה בין התעשייה למרכז האנרגיה והקיימות באוניברסיטת בן גוריון בנגב

מרכז האנרגיה והקיימות של אוניברסיטת בן גוריון שבנגב ואנרג׳יקום, קהילת החדשנות באנרגיה בישראל, חברו ליוזמה משותפת שמטרתה להדק את הקשר בין החוקרים באוניברסיטת בן גוריון לבין תעשיית האנרגיה בישראל. אנחנו מעוניינים לאתר נושאים חדשניים הנחוצים לתעשיית האנרגיה בארץ אשר ישתלבו במחקר פורץ הדרך של החוקרים הפעילים במרכז האנרגיה והקיימות באוניברסיטת בן גוריון.

מטרת המיזם לקדם שיתופי פעולה בין חוקרים באוניברסיטת בן גוריון והתעשיה בישראל במטרה למצוא פתרונות לאתגרים של התעשיה בישראל תוך מתן פתרונות מעשיים, חדשניים וייחודיים.

מגוון החוקרים במרכז האנרגיה והקיימות באוניברסיטת בן גוריון עוסקים בתחומי ידע ועניין שונים, כגון: מדעי החברה, מדעי הטבע, ההנדסה, הנתונים ועוד. כיווני המחקר כוללים בין היתר פיתוח, ניצול ושילוב של מקורות אנרגיה מתחדשים, מבנים חסכוניים בחום ובאנרגיה, קשר אנרגיה- מים, קיימות, אנרגיה וחברה, צריכת אנרגיה ועוד.

חוקרים אלה מובילים, יוזמים ומקדמים מחקר בינתחומי פורץ דרך בתחומי האנרגיה והקיימות במדינת ישראל ומחוצה לה. מיזם זה יאפשר קידום ופיתוח של מחקרים משותפים לחוקרים ולתעשייה בארץ.

אנו מזמינים אתכם, בעלי העניין בתעשיית האנרגיה בישראל, להציע נושאים ותחומי עניין רלוונטיים ועדכניים שאתם מעוניינים לקדם ולפתח ביחד עם חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

תחומי מחקר אפשריים:

  • התייעלות אנרגטית
  • אנרגיות מתחדשות
  • מימן
  • ים ואנרגיה
  • אגירה
  • הפחתת פליטות

ניתן להציע נושאים נוספים שייבחנו על ידי הצוות

לאחר קבלת נושאי העניין נקיים מפגש של החברות עם חוקרים מהאוניברסיטה במתכונת של ריטריט\האקתון שבמסגרתו תתקיים היכרות הדדית: האתגרים של התעשיה יוצגו בפני החוקרים באוניברסיטה ויכולות  החוקרים תוצגנה לחברות בתעשייה. במפגש זה נתווה במשותף את הדרך היישומית לביצוע המחקרים. המפגש יתקיים בחורף 2024.

לאחר קיום המפגש נוכל לחבר בין קבוצת חוקרים מהאוניברסיטה לחברה בתעשייה. במסגרת פעילות זו חברה שתמצא חוקרים מתאימים לשיתוף פעולה תתבקש לממן מחקר בסכום מינימלי של כ-100,000 ₪ ומעלה.

המתעניינים מתבקשים למלא את השאלון מטה השאלון המצורף.

לשאלות ניתן לפנות לאביבית לב שריד, [email protected]

הצטרפות לרשתות החברתיות שלנו

WhatsApp

Facebook

Linkedin

עדכונים נוספים שאולי יעניינו אותך