יום רביעי 27 במרץ בשעה 17:00
בהשתתפות:
ד"ר עמית מור, מנכ"ל אקו אנרג'י יעוץ כלכלי אסטרטגי ומרצה בכיר באוניברסיטת רייכמן.
גדי קולקר, מנהל מחלקת סחר בתעודות ירוקות, הרשת לשיקום האקלים.
מס הפחמן וסחר בזכויות פליטה של גזי חממה הם מנגנונים פיננסיים עיקריים מקובלים שמתמרצים אמצעים להפחתת פליטות גזי חממה ומעבר לאנרגיות מתחדשות. מהו מנגנון המיסוי המוצע בישראל? בכמה יעלה מחיר החשמל? כיצד תושפע התעשייה? האם יצואנים ישראלים ישלמו מס גבולות פחמן לאיחוד האירופי?
בוובינר נסקור גם את תחום תעודות הפחמן, החשמל והפלסטיק בישראל, וסלילת הדרך לניטרליות פחמנית: נציג את תפקידם של עסקים ותעשיות בקיזוז פליטות פחמן וצמצום מדרך הפלסטיק ונציג כיצד ניתן להפוך פסולת פלסטיק למשאב יקר ערך, תוך שימוש באסטרטגיות וטכנולוגיות חדשניות לטיפול ולמיחזור, בין היתר על ידי כלכלה מעגלית.
להרשמה
![](https://energycom.org.il/wp-content/uploads/2024/03/MAS_Pachman1080x1080-1024x1024.jpg)